אבחון אורוגינקולוגי  
 

החשיבות הרבה הנודעת לאבחון מדויק ומלא נובעת מן הרבגוניות בבעיות ובתסמינית הכרוכים ברפיון רצפת האגן ובתפקוד אברי האגן, בהם הרחם, כיס השתן המעי והלדן (וגינה). נשים עלולות לסבול מתסמינים שונים הקשורים לצניחות של איברים שונים ובדרגות חומרה שונות. על המאבחן לבנות תמונה מלאה ופרטנית של מכלול הבעיות הכרוכות ברפיון רצפת האגן אצל כל מטופלת. על סמך תמונה אבחונית זו ניתן לתכנן טיפול המותאם באופן ייחודי לאישה המטופלת.

לעיתים יוצע טיפול תרופתי כזה או אחר, לעיתים פיזיותרפיה ולעיתים יתוכנן ניתוח או שילוב של מספר מרכיבים ניתוחיים - הכל על פי המפרט האבחוני המסוים למטופלת. מובן, שאבחון לא מדויק או לא מלא לא יאפשר תכנון נכון של ההליך הטיפולי ושביעות רצון האישה מן הטיפול לא תהיה שלמה.

במקרים רבים מעוניינת האישה הסובלת מרפיון רצפת האגן בחוות דעת שנייה לאחר שמסתברת לה מהות הבעיה הטורדת אותה - חוות דעת שנייה עשויה להאיר כיווני טיפול חדשים.

לאבחון מדויק ומלא בתחום האורוגינקולוגיה חשיבות מכרעת להצלחת הטיפול ולמאבחן הטוב נחוץ ניסיון רלוונטי הנובע מעיסוק אינטנסיבי רב שנים בשדה רפואי ייחודי זה. במדינות מסוימות כגון בריטניה וארה"ב קיימת התמחות נפרדת באורוגינקולוגיה, המיועדת לגינקולוגים ולאורולוגים הבוחרים להקדיש את זמנם לכך, ובמדינות אחרות, בהן ישראל, הוקמו חוגים המאגדים את אותם רופאים ומנתחים העוסקים בתחום האורוגינקולוגיה.

ראוי שחוות הדעת השנייה תתקבל מרופא המתמחה בתחום האורוגינקולוגיה ואשר יוכל להעמיד לרשות המטופלת ניסיון עשיר באבחון וטיפול בבעיות אלו. שוב - הניסיון הינו המפתח להצלחה ולשביעות רצון מתוצאות הטיפול.  לדרכי קשר עם מרפאתו של פרופ' נוימן נא להקיש כאן

 
חוות דעת אורוגניקולוגית - חוות דעת שניה

אם את קוראת את העמוד הזה, את ככל הנראה במקום שבו את שוקלת הליך כירורגי, ובכן, הנה מה שכדאי לדעת לשאול לפני הניתוח
השלב הראשון הוא שלב האבחנה בו הרופא האורגינקולוג מרכז הנתונים מהבדיקות הרלוונטיות, זה השלב לוודא שהבדיקות שנעשו כללו את כל הבדיקות שתוצאותיהן עשויות לספק תמונה רפואית כוללת לשלב זה.

 

פציינטיות מגלות כיום מעורבות הולכת וגוברת בתהליך קבלת ההחלטות הרפואיות ולו מהסיבה שאנו נוכחים לדעת כי מקבל ההחלטה, גם אם הוא מנוסה ובעל ידע נרחב, גם הוא עשוי בשר ודם ונכון לפעמים לעמת אותו מול החלטותיו ולבקש ממנו נימוק להמלצה כזו או אחרת - בפרט כאשר הפציינטית לומדת את החומר מגורם מקצועי חיצוני שהוא נעדר אינטרסים ודעה קדומה.

לכל בעיה רפואית יש מספר גישות לטיפול וכאשר קיימות מספר דרכי פתרון יש להכיר ולהבין את החלופות על יתרונותיהן וחסרונותיהן. החשיבות במעורבות מצד הפציינטית היא רבה בעיקר לנוכח הניסיון לפיו ההחלמה מהירה ויסודית יותר בקרב מטופלות אשר חשו כחלק ממקבלי ההחלטות דבר שהביא אותן למחויבות נפשית להצלחת הטיפול בזמן הקצר האפשרי. תחושת הביטחון המתלווה לידע הנוגע לאפשרויות הטיפול והשיתוף בהחלטה מתוך מקום של הבנה מסייע רבות בטיפול ובחזרה לשגרה לאחריו.

בכל שאלה ובמקרה הצורך של הבהרה, ניתן להתקשר למרפאה האורוגינקולוגית של פרופ' נוימן

לקבלת פרטים נוספים - לדרכי קשר עם מרפאתו של פרופ' נוימן נא להקיש כאןדרכי קשר     רשימת מאמרים רפואיים     מילון מונחים

למשלוח דואר בנושאים טכניים לגבי האתר - נא להקיש כאן       לפניה ישירה לפרופ' נוימן - נא להקיש כאן

© כל הזכויות שמורות לפרופ' מנחם נוימן - לקריאת תנאי השימוש באתר - נא להקיש כאן